Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 3
oraz Branżowej Szkoły Specjalnej I stopnia nr 2
w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii Domostwo w Żychlinie.

Domostwo dysponuje 60 miejscami dla chłopców  i dziewcząt w pięciu grupach wychowawczych.

Przyjęcie do MOS poprzedza rozmowa wstępna, na którą należy zabrać:

• świadectwo ukończenia ostatniej klasy
  • opinie o uczniu wydane przez pedagoga, poradnię psychologiczno – pedagogiczną
    i innych specjalistów
  • posiadane informacje na temat stanu zdrowia kandydata

Rozmowa wstępna odbywa się  w wyznaczonym terminie po uprzednim umówieniu się telefonicznym lub osobistym  z dyrektorem, wicedyrektorem, pedagogiem lub psychologiem.

WYMAGANE DOKUMENTY:

• ostatnie świadectwo szkolne
  • orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na zagrożenie niedostosowaniem społecznym
  • opinie o kandydacie
  • odpis aktu urodzenia
  • dwa zdjęcia
  • potwierdzenie zameldowania
  • w przypadku uczniów Branżowej Szkoły I stopnia – zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu

Kasy VI, VII, VIII

Utworzenie oddziałów będzie uwarunkowane ilością zgłoszeń do danego oddziału.

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA

Klasy wielozawodowe: I, II, III

Proponujemy następujące kierunki kształcenia:

- elektromechanik
- kucharz
- cukiernik
- monter sieci i instalacji sanitarnych
- monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie
- mechanik pojazdów samochodowych
- fryzjer
- sprzedawca
- kamieniarz
- elektryk
- lakiernik samochodowy
- stolarz
- magazynier logistyk
- mechanik - monter maszyn i urządzeń
- wędliniarz
- operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego

Nauka w Branżowej Szkole I stopnia w MOS Domostwo odbywa się w dualnym systemie kształcenia. Zajęcia odbywają się w następujący sposób:

• zajęcia z przedmiotów ogólnokształcących w siedzibie MOS z wykorzystaniem istniejącego zaplecza dydaktycznego,
  • zajęcia kształcenia zawodowego:

teoretycznego – w postaci 4-ro tygodniowego turnusu dokształcania teoretycznego w zakresie danego zawodu, na podstawie skierowania przez szkołę do Ośrodka Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego; koszt zajęć realizowanych podczas  turnusu pokrywa Powiat Kutnowski.

praktycznego – u pracodawców na terenie Żychlina, na podstawie stosownej umowy.

1. Praktyczna nauka zawodu odbywa się 2-3 dni w tygodniu, w wymiarze godzin zgodnym z ramowym planem nauczania oraz przepisami Kodeksu Pracy w zakresie zatrudniania młodocianych pracowników.
  2. Uczeń, który ukończył 18 lat w trakcie nauki w ośmioletniej szkole podstawowej  realizuje praktyczną naukę zawodu na zasadach określonych dla młodocianych w roku kalendarzowym, w którym ukończył tę szkołę.

Odpowiemy na wszystkie pytania związane z rekrutacją  zarówno telefonicznie, jak i podczas umówionych spotkań.

MOS Domostwo w Żychlinie, ul. Dobrzelińska 6; tel. 24 254 28 23; e-mail: sekretariat@moszychlin.pl