• Egzamin ósmoklasisty

    28.12.2021

    W roku szkolnym  2021 / 2022 egzaminy odbędą się:

    1. język polski – 24 maja 2022 r. (wtorek) – godz. 9:00

    2. matematyka – 25 maja 2022 r. (środa) – godz. 9:00/

    3. język obcy nowożytny – 26 maja 2022 r. (czwartek) – godz. 9:00

     

    Szczegółowe informacje:

    Egzamin ósmoklasisty w 2022 r. (strona OKE w Łodzi)

     ​​​​​​​​​​​​​​Informatory o egzaminie ósmoklasisty (strona CKE)

  • Życzenia

  • Spotkanie świąteczne

    15.12.2021

    W dniu 15  grudnia odbyło się w naszej placówce spotkanie świąteczne dla wychowanków i pracowników DoMOStwa. Młodzież, pod kierunkiem p. Ewy Rutkowskiej, przygotowała montaż słowno - muzyczny. Widzowie ze wzruszeniem obejrzeli terapeutyczne przedstawienie. A następnie wspólnie zasiedliśmy do stołu wigilijnego, przygotowanego przez organizatora - p. Elżbietę Milczarską oraz młodzież.

     

  • 40 rocznica wprowadzenia stanu wojennego

    13.12.2021

    Lekcja historii na poniedziałkowej społeczności.

    13 grudnia 2021 roku przypada 40. rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.  Ogłoszony niezgodnie z konstytucją stan nadzwyczajny zaowocował internowaniem ponad 10 tysięcy działaczy opozycji antykomunistycznej, tysiące kolejnych było inwigilowanych i zastraszanych. Co najmniej kilkadziesiąt osób straciło życie.

    Pani Jolanta Bujalska - Kowalczyk opowiedziała młodzieży, o swoich doświadczeniach związanych z wprowadzeniem stanu wojennego. Młodzi mieli okazję posłuchać, jak wówczas wyglądało codzienne życie, zobaczyć kartki, które uprawniały do zakupu ściśle określonych ilości wyznaczonych towarów.

  • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

    13.12.2021

    Kochani! Nasze Domostwo w tym roku dzięki WOŚP Sztab Kutno przyłączyło się do stacjonarnej zbiórki pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

    Gorąco zapraszamy wszystkich chętnych do wsparcia i pomocy na rzecz tej szlachetnej akcji.

    GRAMY DLA OKULISTYKI DZIECIĘCEJ 

    Zapraszamy!!!!!

  • 100 - lecie urodzin Stanisława Lema

    12.12.2021

    W dniu 09.12 w MOS Domostwo odbyły się zajęcia warsztatowe dotyczące 100-lecia urodzin Stanisława Lema. Po zapoznaniu się z krótką historią twórczości pisarza i jego wpływem na naukę, technikę i wynalazki młodzież miała za zadanie wymyślić, zbudować i opisać urządzenie przyszłości. I tak powstały urządzenie do transportowania wiedzy wprost do głowy, automat do zamawiania wszystkiego, kotolot i samowystarczalny kot przyszłości. Za udział i zaangażowanie w tworzenie prototypów dziękują organizatorki - panie Teresa Walczak-Dolat i Monika Andrzejczak

  • Przygotowania do świąt

    12.12.2021

    Coraz bliżej święta.... coraz bliżej święta....Wychowanki grupy V przygotowały wigilijny, czerwony barszcz...tym razem nie z uszkami, ale i tak był pyszny.

    A później tworzyły piękne, świąteczne kompzycje...

  • Przygotowania do świąt...

    12.12.2021

    Tak właśnie w artystycznym nieładzie i podczas wielu godzin pracy powstawały skrzaty, ozdoby i kartki świąteczne. Kolejne osoby zostały przeszkolone przez naszego krawca i szyją na maszynie. Jak widać po zdjęciach rąk do pracy jak i chęci jest wiele.

  • Kartki z iskierką emocji

    12.12.2021

    W ramach innowacji pedagogicznej „ Kartki z iskierkami emocji” do grupy V przyszła dzisiaj paczka od naszego partnera - Szkolnego Koła Wolontariatu przy Szkole Podstawowej im. Polskich Mistrzów Olimpijskich w Żabinach

  • Nasz wkład w Szlachetną Paczkę

    12.12.2021

    Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego młodzież DoMOStwa wzięła udział w akcji na rzecz Kutnowskiego Oddziału Szlachetnej Paczki. Wychowankowie przygotowali kartki oraz świąteczne skrzaty dla darczyńców Szlachetnej Paczki.

  • Nadeszła zima

    11.12.2021

    Korzystając z uroków zimy... 

  • Mikołajkowe popołudnie

    06.12.2021

    Mikołajkowe popołudnie spędziliśmy na konkursie wiedzy o Janie Pawle II. Zapoznaliśmy się również z prawdziwą historią o Święty Mikołaju. Czekamy na wyniki konkursu - nagrodą jest udział w wycieczce!

  • Mikołajkowy heppening

    07.12.2020

    W Mikołajki grupa projektowa Zdobywcy Przyszłości wraz z wychowankami DoMOStwa zorganizowała happening. Rozdawaliśmy przechodniom ulotki projektowe oraz aniołki, skrzaty, torby i kartki wykonane przez młodzież. Było super!

  • Konkurs na "Najciekawszą Ozdobę Bożonarodzeniową"

    06.12.2021

    „Najciekawsza Ozdoba Bożonarodzeniowa”

    REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

     

    1. Celem konkursu  jest  promowanie  piękna  polskich  tradycji  bożonarodzeniowych,  a przede wszystkim odkrywanie młodych talentów, rozwijanie zdolności plastycznych uczniów.
    2. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie/wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii  „Domostwo” w Żychlinie
    3. Prace konkursowe muszą być własnego autorstwa, niepublikowane nigdzie wcześniej.
    4. Uczestnik może zgłosić na konkurs jedną pracę. Praca z tyłu  musi być podpisana- imię i nazwisko.
    5. Praca musi przedstawiać temat  konkursu.  Może  być  wykonana  dowolną  techniką w dowolnym formacie.
    6. Pracę konkursową należy oddać w  terminie do  20  grudnia 2021 roku  do Renaty Szymańskiej z podpisanymi załącznik nr 1 i  2.
    7. W dniu 21 grudnia 2021r.  jury, złożone z przedstawicieli Organizatora, przyzna nagrody. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 22 grudnia 2021 r. poprzez umieszczenie oficjalnej informacji na stronie internetowej Ośrodka .
    8. Jury będzie oceniać: estetykę wykonania pracy, jej oryginalność i pomysłowość, zgodność pracy z tematem, samodzielność w wykonaniu pracy oraz walory artystyczne jak: kompozycja, gama kolorystyczna, technika wykonania.
    9. Decyzje Jury i Organizatora są ostateczne i nieodwołalne.

      Regulamin i zgody do pobrania:
      https://mos-zychlin.edupage.org/text2/
  • Kiermasz Bożonarodzeniowy

    05.12.2021

    W dniu dzisiejszym młodzież z DoMOStwa miała okazję zaprezentować własnoręcznie wykonane skrzaty, aniołki, kartki i poduszki - na Kiermaszu Bożonarodzeniowym zorganizowanym przez Gminę Żychlin. Dziękujemy Gminie za stoisko i za super atmosferę pogoda dopisała - padał śnieg i było prawdziwie zimowo

  • Wyjazd w Świętokrzyskie

    03.12.2021

    .Podczas wycieczki uczniowie rozwijali swoje zainteresowania krajoznawcze, historyczno – etnograficzne oraz przyrodnicze w bezpośrednim kontakcie z zabytkami  naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego.

    Wycieczkę zainaugurowaliśmy na Zamku w Oporowie. Młodzież MOS Domostwo chętnie obejrzała Zamek, jego wnętrze oraz malowniczy (nawet w porze jesienno – zimowej) park wokół fosy. Uczniowie pochodzą z równych stron Polski i większość miała okazję zobaczyć Zamek po raz pierwszy.

    Z Zamku w Oporowie ruszyliśmy w świętokrzyskie. Po niespełna trzech godzinach dotarliśmy do Oblęgorka. Pałacyk H. Sienkiewicza zauroczył młodych turystów. Uczniowie mogli zweryfikować swoją wiedze nt. Sienkiewicza słuchając interesującej opowieści przewodnika o pisarzu. Po opuszczeniu Pałacyku uczniowie chętnie skorzystali z atrakcyjnej Ścieżki edukacyjno – eksperymentalne przy Alei Lipowej prowadzącej do domu pisarza.

    Z Oblęgorka ruszyliśmy w stronę Zagnańska, gdzie czekał na nas blisko 700-letni Bartek - Pomnik Przyrody (wg tradycji przypisuje się drzewu ponad 1000 lat). Dąb podparty na 14- stu  metalowych słupach wydawał się jeszcze w dość dobrej kondycji. Uczniowie z zainteresowaniem przyglądali się technice ratowania drzewa. Obok dębu młodzież mogła zapoznać się z informacjami umieszczonymi na tablicach  przy ścieżce ekologicznej, przeczytać m.in.  informacje nt. wielkości Bartka  i innych sędziwych drzew w Polsce.

    Po godzinie 15.00 byliśmy już w Kielcach, gdzie zatrzymaliśmy się na pizzy w restauracji przy Kadzielni.

    Kadzielnia była kolejnym punktem programu wycieczki. W odsłonie późnego popołudnia, o zmroku, podświetlone formacje skalne prezentowały się imponująco. Kadzielnia (295 m n.p.m.) to  dawne miejsce pozyskiwania wapieni, który znalazły swoje zastosowanie  m.in. w budownictwie i hutnictwie. Przyglądaliśmy się wyrobiskom, śladom działalności górniczej. Na środku Rezerwatu wyrasta piękny ostaniec zwany Skałką Geologów, w świetle reflektorów wyglądał malowniczo.

    Spacerem po Kadzielni zakończyliśmy dzień pierwszy zwiedzania i ruszyliśmy na kwaterę w miejscowości Bodzentyn, gdzie czekał na nas ciepły posiłek i przytulne pokoje.

    Dnia drugiego o świcie, po śniadaniu, wyposażeni w prowiant, ruszyliśmy do miejscowości Nowa Słupia, skąd ruszyliśmy Drogą Królewską na Święty Krzyż i Łysa Górę.

     Droga prowadziła przez las bukowo – jodłowy. Po drodze z uwagą przyglądaliśmy się pięknie wyrzeźbionym stacjom drogi krzyżowej. Po godzinie wspinaczki, dotarliśmy do Klasztoru. Wewnątrz zwróciliśmy uwagę na ślady dawnych fresków, na romańskie sklepienie kościoła. Zwiedziliśmy Muzeum Misjonarzy Oblatów oraz weszliśmy do krypty w której spoczywa zmumifikowany książę i kniaź Jeremi Wiśniowiecki oraz opaci i przeorowie tutejszego klasztoru.

    Z klasztoru udaliśmy się na gołoborza, na platformę widokową na Łysej Górze. Podziwialiśmy niezwykłe widoki, a pogoda sprzyjała, więc z daleka widzieliśmy nawet miasto Starachowice.

    Z Łysej Góry udaliśmy się pieszo w stronę parkingu w Hucie Szklanej, gdzie czekał na nas nasz autokar, a stamtąd wyjechaliśmy  w kierunku Chęcin. Po godzinnej podróży dotarliśmy pod wzgórze Zamkowe. Z dala mogliśmy podziwiać charakterystyczną sylwetkę Zamku Królewskiego w Chęcinach. Budowla powstała na przełomie XIII/XIV wieku. Po krótkiej wspinaczce dotarliśmy na wietrzysty wierzchołek góry chęcińskiej i mogliśmy podziwiać potęgę starej warowni. Pani przewodnik opowiadała barwnie o sekretach Zamku i jej mieszkańców. Młodzież po raz kolejny mogła podziwiać, tym razem z poza murów zamkowych, widok i piękny krajobraz świętokrzyskiej ziemi.

    Po opuszczeniu Zamku udaliśmy się do ostatniego punktu naszej wycieczki, a mianowicie Muzeum im. Przypkowskiech w Jędrzejowie. Zgromadzone tam dobra dra Przypkowskiego i jego kolekcja zegarów słonecznych wzbudziła ogromne zainteresowanie. Niebywałe pamiątki zgromadzone w tak niepozornym miejscu, skupiały uwagę i budziły zainteresowanie uczniów. Mimo intensywności kolejnego dnia wycieczki, ten ostatni punkt programu był miłym akcentem, wieńczącym   zaplanowany turystyczny szlak uczniów Domostwa.

    Nie wystąpiły żadne problemy z realizacją Programu wycieczki. Wcześnie zapadający zmroku tym razem stanowiły o atrakcyjności zwiedzania np. Kadzielni, którą zwykle odwiedzają turyści za dnia. Młodzież przed wycieczką została wyposażona w w ciepłą odzież i akcesoria, a więc dostosowana do warunków pogodowych. Uczniowie mieli zagwarantowany prowiant na drogę i ciepły posiłek. Zaplanowana trasa wycieczki była dostosowana do możliwości fizycznych młodzieży, a wybrane punkty edukacyjne były interesujące i chętnie zwiedzane przez uczniów. Zostały ponadto zrealizowane dodatkowe Punty edukacyjne (Chęciny, Dąb Bartek, Kadzielnia).

  • Dwudniowy wyjazd w ramach programu "Poznaj Polskę"

    01.12.2021

    W dniu dzisiejszym uczniowie Szkoły Podstawowej wyjechali na dwudniową wycieczkę w ramach programu "Poznaj Polskę".

    Krótka fotorelacja z podróży w Świętokrzyskie.

     

  • Trzydniowa wycieczka w ramach programu "Poznaj Polskę"

    01.12.2021

    W dniu dzisiejszym uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia wyjechali na wycieczkę. Nasza placówka otrzymała dofinansowanie do wyjazdu w ramach programu "Poznaj Polskę".

    „Poznaj Polskę” to pilotażowe przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki. Jego celem jest wsparcie nauczycieli oraz wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego. Program to sposób na poznanie naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz popularyzację osiągnięć polskiej nauki.

  • Zasłużona emerytura...

    29.11.2021

    Nasza Pani Basia z kuchni w dniu dzisiejszym odeszła na zasłużoną emeryturę.

     

    Z tej okazji składamy najserdeczniejsze podziękowania za wiele lat owocnej współpracy.

    Życzymy dużo zdrowia, radości i uśmiechu.

    Kochana Basiu odpoczywaj, relaksuj się i żyj pełnią życia.

    Spełniaj swoje najskrytsze marzenia.

    Czerp energię ze słońca, kapiącego deszczu i uśmiechu innych.

    Żyj najpiękniej jak umiesz. Po swojemu spełniaj się! :) 

     

    Samych dobrych chwil życzy cała społeczność MOS „DoMOStwo”

  • Poznaj Polskę

    26.11.2021

    Wychowankowie naszego ośrodka  uczestniczą w programie „Poznaj Polskę”.  

    Szkoła Podstawowa nr 3 i Szkoła Branżowa I stopnia otrzymała środki na dofinansowanie dwóch dwudniowej i trzydniowej  do muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury czy instytucji popularyzujących osiągnięcia nauki. Przypomnijmy, że celem przedsięwzięcia jest wsparcie nauczycieli oraz wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego. Program pomoże poznać nasze dziedzictwo narodowe i kulturowe oraz przybliżyć uczniom osiągnięcia polskiej nauki. Aktualne informacje o realizacji programu wkrótce na stronie ośrodka .

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii "DoMOStwo"
    Dobrzelińska 6
  • tel/fax (24) 254-28-23
    Godziny pracy sekretariatu
    Poniedziałek - Piątek
    7 - 15
    Grupy wychowawcze:
    515-909-400
    512-141-394

Galeria zdjęć